You are here:
- Erken Müdahale Hayat Kurtarır -

Acil Durum Yönetimi​

Düşme Algılama

Giyilebilir sensörler üzerindeki düşme algılama özelliği sayesinde, sert bir düşme algılanırsa, bir alarm oluşur. Kullanıcının yer ve kimlik bilgileri anında ilgili kişilere iletilir.

Acil Durum Butonu

Giyilebilir sensörler üzerindeki Acil Durum (SOS) butonu, ihtiyaç halinde kullanılması durumunda, bir alarm oluşur, kullanıcının yer ve kimlik bilgileri anında ilgili kişilere iletilir.

Hareketsizlik Tespiti

Giyilebilir sensörlerin tesis içerisinde hareketsiz kalma limiti belirlenir. Bu süreden fazla hareketsiz kalan kişinin, yer ve kimlik bilgileri anında ilgili kişilere iletilir.

Hızlı Yoklama

Acil Durumlarda, toplanma bölgelerine gelen kişiler ve gelmeyen kişilerin konumları, mobil uygulama vasıtası ile anlık olarak izlenebilir.

Gerçek Zamanlı Bilgiye Erişim

Acil durumlarda bilgiye erken erişim durumu kontrol altına almayı kolaylaştırır. 

Düşme Algılama

RTLS ALARM MANAGEMENT
Acil durumları birçok kanaldan anında bilgilendirir.

Acil durum senaryoları için tesis özelinde kurallar tanımlanır, kural ihlallerinde otomatik alarmlar oluşur. Oluşan alarmlar birçok kanaldan ilgililere anında bildirilir.

Tesis güvenlik birimlerinin bilgisayarlarında gerçek zamanlı sesli alarm bildirimleri oluşur.

Alarm senaryolarında tanımlanan kişilerin cep telefonlarına gerçek zamanlı sms gönderir.

Akıllı cep telefonlarında Navbea Go Mobil uygulaması yüklü olan ilgili kişilere sesli bildirim gönderir.

Alarmın oluştuğu ortamda sirenlerin çalmasını sağlar.

Hareketsizlik Algılama

Daha Hızlı Toplanma ve Yoklama Denetimi

Acil Durumlarda, toplanma bölgelerine gelen kişiler ve gelmeyen kişilerin konumları, mobil uygulama vasıtası ile anlık olarak izlenebilir.

Acil durum senaryoları, iş kazaları, yalnız çalışan bir kişinin hareketsiz kalması, sert düşme, tehlikeli alanda belirlenen süreden fazla bulunma, ortam sıcaklık değerlerinin belirlenen aralıkların dışına çıkması gibi kurallardan oluşur. 

Alarmlar, tesis içinde acil durumlarda ilgili kişilerin erken haberdar olmasını sağlar. Ortam, kişi ve nesnelerin, gerçek zamanlı konumları ile birlikte izlenmesi; kurtarma ekiplerine alarmın oluştuğu konum ve detay bilgilerini sunar.

Navbea

ıot & RTLS Solutıons

Daha fazla bilgi için Bize Ulaşın