You are here:
- Endüstriyel Tesislerde Gerçek Zamanlı Bilgi Yönetimi -

Vardiya ve Erişim Kontrolü

Gerçek Zamanlı Vardiya ve Erişim Kontrolü Yönetimi

Personellerin geçiş kontrol yönetimi için Navbea platformunda birçok seçenek sunulmaktadır. Güvenlik mobil uygulaması ile kontrollü giriş-çıkış yönetimi veya turnikelerden geçişlerin kontrolü sağlanabilir. Navbea Platformu üzerinden departman ya da kişi bazlı geçiş yetkileri tanımlanabilir. Bu sayede kapı,asansör ve turnikelerde geçiş kolaylığı sağlanabilir.

GİRİŞ-ÇIKIŞ YÖNETİMİ

Mobil uygulama ile kontrollü geçiş sistemi yada okuyucular vasıtası ile tesisteki tüm yaşam döngüsü kayıt altına alınır. Web tabanlı arayüzü ile İnsan Kaynakları Departmanlarının, Personel Devam Kontrolünü kolaylaştırır. Personel Devam Kontrolü için, personelin giriş ve çıkışta kart okutması gerekmez.

MİSAFİR YÖNETİMİ

Tesis içinde Gerçek Zamanlı Misafir takibi yapılabilir. Misafirler için önceden tanımlanmış gruplar dahilinde, Giriş-Çıkış yetkilendirmesi kolay bir şekilde yönetilebilir. Mikrolokasyon Tabanlı Yetkilendirme ile misafir tesis içinde nerelerde nekadar zaman geçirmiş gibi bilgilere erişilebilir.

HES KODU KONTROLÜ

Tesis girişinde mobil veya web tabanlı uygulamalar ile tüm personel ve misafirlerin güncel HES kodu durumları kontrol edilebilir. Ayrıca belirlenen periyotlarda, personellerin HES kodu durumları sistem tarafından otomatik olarak kontrol edilir ve HES kodu riskli kişler erken tespit edilebilir.

SERVİS ARAÇLARI KONTROLÜ

Personel, servis aracındaki mobil terminale çipli kartını okuturak, geçiş, mesai kontrolü ve HES kodu kontrolü yapılır. Personel HES kodu geçersiz yada süresi dolmuşsa, yeni HES kodu okutması istenir. HES kodu riskli durumdaki personel servis aracı girişinde sesli alarm oluşur.

GÖREV YERİ KONTROLÜ

Personellerin çalışma bölgeleri tanımlanarak, belirlenen zaman aralıklarında personellerin çalışma bölgesi ve dışındaki bölgelerde geçirdikleri süreler raporlanabilir. Personellere, konum bazlı görevler tanımlanarak, kimin ne zaman nerede bulunması gerektiği belirlenebilir ve sistem üzerinden denetlenebilir.

ANLIK UYARI SİSTEMİ

Sistem içinde tanımlanan kural senaryolarına göre kural ihlalleri anlık olarak izleme noktasına iletilir. Örneğin: Bir personelin belirlenen süreden fazla hareketsiz kalması, Personelin yetkisiz bir bölgeye giriş yapması, Personelin bir bölgede tanımlanan süreden fazla zaman geçirmesi, Belirlenen bir bölgede tanımlanan kişiden fazla personel bulunması.

CANLI / ANLIK İZLEME

İnteraktif Kroki üzerinden canlı izleme arayüzünde, kişi araması yapılabilir, katlar ve bölgelerde bulunan kişiler gösterilir. Personellerin bulundukları konumlar anlık olarak izlenebilir.

ACİL DURUM YÖNETİMİ

Tesis içinde, olası bir tehlike veya kaza anında, toplanma bölgelerine gelmeyen kişilerin hızlı bir şekilde tespit edilebilmesi ile son bulundukları konum bilgisine anında ulaşılabilir.

ENTEGRASYON+

Personellerin mobil kontrollü giriş ve turnike çıkış kayıtları, Personel Devam Kontrol sistemi ile raporlanabilir veya üçüncü parti uygulamalar ile web servis api'leri vasıtası ile haberleşebilir.

Sanayi & Endüstri 4.0 Çözümleri

Daha fazla bilgi için Bize Ulaşın