You are here:
- IoT & RTLS Çözümleri -

Hareket ve Durum İzleme Çözümleri

RTLS ve IoT ile Hareket ve Durum İzleme Nedir?

İnsanların veya nesnelerin varlığının gerçek zamanlı ve güvenilir bir şekilde algılanması, iç mekanlarda yoğunluk yönetimini kolaylaştırır.
Kızılötesi termopil sensörler ile hareket algılanır ve nesnelerden yayılan veya yansıyan radyant ısıya bağlı olarak mevcut durum kontrol edilir. Sensörler, hareketli ve hareketsiz nesnelerin yanı sıra hareketlerin yönünü de algılayabilir. Bu, sıcak nokta algılama, insan sayma, ortam durum tespiti, enerji tasarrufu ve daha birçok fırsatlar sunar.
Ultrasonik sensörler , sis, kir ve toz varlığında bile insanları, nesneleri veya dolgu seviyelerini büyük bir hassasiyetle ve çok çeşitli mesafelerde algılar. Olası uygulamalar arasında araç algılama, fabrika otomasyonu, kişi sayma ve dolum seviyesi kontrolü bulunur.
Pasif kızılötesi (PIR) tabanlı klasik varlık dedektörleri, iç mekandaki fiziksel varlığı algılar ve ofisler, kamu binaları, koridorlar, depolama alanları ve tuvaletler için idealdir. Basit yapıları, düşük bakım gereksinimleri ve ikna edici bir fiyat / performans oranı ile karakterize edilirler. En yaygın uygulamalardan biri mevcudiyete bağlı ve enerji tasarruflu aydınlatma kontrolüdür.
Hareket sensörleri, bir cihazın veya sistemin hareketini, ivmesini veya titreşimini ölçer. Diğer sensörlerin yanı sıra, doluluk algılama ve düşme algılama için kullanılabilirler. Bazen hareket sensörleri, BLE işaretçilerinin yerleşik bir öğesi olarak gelir.
Web tabanlı Navbea Sensör izleme ve yönetim araçlarını kullanarak, makinelerin ve sistemlerin durumunu güvenilir bir şekilde izleyebilir ve sensör çıkış sinyallerini görüntüleyebilirsiniz.

Hareket ve Durum İzleme Sensörleri

Navbea Card

Yaka Kartı Navbea Card X Beacon, menzili neredeyse 150 m olan kullanışlı ve uzun menzilli bir işaret kartıdır. Ancak menzil, çalışma ortamlarına bağlıdır. Navbea Card X, ultra düşük güçlü ARM® yonga seti NORDIC® nRF52 serisine aittir. Boyutları 89.59 x 54.13 mm ve kalınlığı yaklaşık 4.20 mm’dir.

Bu BLE kart işaretçisi, 5 yıla kadar dayanabilen yüksek kaliteli, yumuşak paketlenmiş bir Li-MnO2 pil içerir. Menzili gibi, pil ömrü de çalışma ortamına bağlıdır.

Bu cihaz bir LED içerir ve pil seviyesinin% 5’in altına düştüğü aralıktan sonra yanıp söner. Ayrıca, pil seviyesi için gerçek zamanlı bildirimler gönderir. İBeacon kartının iletim gücü aralığı -40dBm ile + 4dBm arasındadır. İOS 7.0+ ve Android 4.3+ olan tüm cihazlar bu işaret kartını destekler. Ayrıca Bluetooth 5.0 özellikli cihazlarla uyumludur.

İşaret kartı, 50 ohm güce sahip yüksek kaliteli bir antenle birlikte gelir. Bu aygıtın varsayılan kasa rengi beyazdır, ancak özelleştirilebilir. Ayrıca, farklı firmaların logolarını basma imkanı da mevcuttur.

Navbea Wristband Social Distancing

SM1 Sosyal Mesafe bilekliği, mesafe aralığı değiştirilebir, örnek olarak kullanıcılar birbirlerine 2 metre yaklaştıkların da, SM1 hassas bir şekilde algılar ve kullanıcıyı görsel kırmızı ışık ve titreşimle uyarır, sosyal mesafe koltrolü yapan bir Bluetooth® işaretçidir. SM1 bilekliği 20.000’den fazla veri kaydını saklayabilir.

Navbea Light Control

Işık sensörü işaretçisi S2, Nordic nRF52 serisi yonga setine dayanan en yeni ve en büyük teknoloji Bluetooth® 5.0 donanım platformunu kullanır. Ortam ışığının olup olmadığını tespit edebilir. Ticari reklamcılık, iç mekan lokasyon bazlı hizmet için tasarlanmış olup, varlık yönetimi ve izleme uygulamaları için uzmanlaşmıştır.

Üstelik standart iBeacon aygıt yazılımı gerekliyse, S2 Işık sensörü beacon donanımı üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışabilir.

Navbea Road Sensor

i11 Road Stud Beacon, BLE5.0 teknolojisini kullanıyor, aynı anda birden fazla iBeacon ve Eddystone protokolünü (UID, URL, TLM) destekliyor.

Güçlü su geçirmez IP68 sınıfına, darbeye dayanıklı IK08’e, toza ve patlamaya dayanıklı sağlam bir muhafazaya sahiptir. Yer tespiti ve takip için zemine veya nesnelere vidalarla sabitlenebilir. Harici kabloyu keserek fenerin çalıştırılması çok kolaydır ve büyük süpermarketler, şantiye, fabrikalar, otoparklar vb. Gibi hem iç hem de dış zorlu ortamlarda kullanılabilir.

Daha fazla bilgi için Bize Ulaşın