- Müzelerde IoT & RTLS Çözümleri -

Müze Eser Güvenliği ve Dijital Rehberlik Çözümleri

Navbea, müzelerde bulunan eserlerin, personellerin, ziyaretçilerin, sensör ve varlıkların anlık konumlarını ve durumlarını tespit eder, ne kadar süredir alanda bulunduklarını belirler ve acil durumlarda anında bilgiyi gerekli noktalara iletir.
MAKSİMUM GÜVENLİK

Müzelerde IoT ve RTLS ile ortam ve eser güvenliği

Müzenizdeki ziyaretçi konum analizi ve eser güvenliğini ortam ısı-nem, kişi sayacı, eser güvenlik sensörü gibi IoT ürünleri ve Navbea platformunu kullanarak maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.
DAHA İYİ MÜZE DENEYİMİ İÇİN

Akıllı Mobil Müze Rehberi

Arttırılmış gerçeklik ve yapay zeka resim ve obje algılama teknolojisi ile ziyaretçilerinize mobil cihazlarından rehberlik deneyimi sunabilirsiniz.
Videoyu oynat

Mükemmel Çalışan ve Ziyaretçi Deneyimi

DEVAM KONTROL

Müzelerde personel devam kontrol yönetimini geleneksel teknolojilerin çok daha ilerisinde gerçek zamanlı yönetmenize yardımcı olur. Bu verileri gerçek zamanlı izleyebildiğiniz gibi maaş ve puantaj hesapları için kullandığınız yazılımlar ile entegre olabilir.

TEMASSIZ ERİŞİM

IoT sensörler ve mobil uygulamalar vasıtası ile ziyaretçi konumları otomatik algılanır. Müze tarafından temin edilecek ek bir cihaza ihtiyaç duyulmadan sensörler ve mobil uygulamalar ile çok daha özel bir müze dijital rehberlik deneyimi ve sunulabilir.

YOĞUNLUK ANALİZİ

Gerçek zamanlı konum verileri müzelerde doluluk ve ziyaretçi deneyimleri temelinde sergi planlamasını iyileştirerek alanlarınızı optimize etmenize yardımcı olur. Yoğunluk haritası aracı ile müzenizin hangi zamanlarda ne kadar yoğun olduğunu analiz edebilirsiniz.

Acil Durum Yönetimi

ORTAM SENSÖRLERİ İLE GÜVENLİK

Ortam ısı ve nem, kişi algılama, aydınlık ve temas algılama gibi sensörler ile ofis güvenliğini maksimum seviyede 7/24 takip edebilirsiniz. Sistem, sensörlere tanımladığınız değer aralıkları dışına çıktığı anda ilgilileri anında bilgilendirir.

TAHLİYE VE TOPLANMA YÖNETİMİ

Giyilebilir sensörler vasıtası ile kişilerin konumları gerçek zamanlı izlenebilir. Acil Durumlarda toplanma bölgelerine gelen ve gelmeyen kişilerin son konumları anlık olarak mobil cihazlardan izlenebilir. Bu sayede daha hızlı ve güvenli tahliye yapılabilir..

DAHA HIZLI ACİL MÜDAHALE

Tesis içinde giyilebilir sensörlere sahip personel ve misafirlerin (düşme, hareketsiz kalma durumları, acil yardım talepleri) giyilebilir kartların üzerindeki Acil Durum (SOS) butonu ve sensörleri vasıtası ile algılanır. Yardıma ihtiyacı olan kişi ve konum bilgileri anında ilgililere iletilir..

Müze Güvenliği

GERÇEK ZAMANLI ZİYARETÇİ TAKİBİ

Ziyaretçilerin müzeye giriş-çıkışları, müze içinde bulundukları gerçek zamanlı konumlar ve geçmişe dönük nerede ne kadar süre bulundukları izlenebilir.

GİZLİ VERİLERİ KORUYUN

Müze içinde personel ve ziyaretçiler yetkileri dahilindeki alanlara erişim sağlayabilirler. Personel veya misafirlerin yetkili olmadıkları bir bölgeye girişleri durumunda alarmı oluşur ve ilgililer anında bilgilendirilir.

TEMAS İZLEME (COVID-19)

Giyilebilir teknolojiye sahip personel ve ziyaretçilerin sosyal temas verileri kayıt altına alınarak, herhangi bir çalışanda hastalık görülmesi durumunda temas edilen kişilerin bilgileri raporlanabilir.

Daha fazla bilgi için Bize Ulaşın