You are here:
- Endüstriyel Tesislerde Gerçek Zamanlı Vardiya Yönetimi, Erişim Kontrolü ve Konumlandırma Çözümleri -

Personel Konum Takip Sistemi

Canlı / Anlık İzleme

İnteraktif Kroki üzerinden canlı izleme arayüzünde, kişi araması yapılabilir, katlar ve bölgelerde bulunan kişiler gösterilir. Personellerin bulundukları konumlar anlık olarak izlenebilir.

Geleneksel Geçiş Kontrol Sistemlerinden bir adım önde Gerçek Zamanlı Konumlandırma Sistemi,

  • Büyük endüstriyel tesislerde çok sayıda insanın sağlık ve güvenliğini gerçek zamanlı olarak izlemek mümkün değildir. Navbea giyilebilir sensörler, tesisteki kişi ve varlıkların bina, kat ve alan bazında gerçek zamanlı konum ve durum takibini sağlar.
  • Tesis fiziksel alan kullanım verileri, gelecekteki yatırım projelerini bilgilendirir.
  • Acil Durum Yönetimi ile acil arama kurtarma çalışmalarını kurtarma çalışmalarına dönüştürür.
  • Tesislerin dijital haritalanması, kişilerin ve varlıkların durum, süreç veya kural bazında dijital haritalar üzerinde takip edilmesini sağlar. Bu sayede tesisteki iş güvenliğini ve verimliliği arttırır.

Mükemmel Çalışan ve Ziyaretçi Deneyimi

DEVAM KONTROL

Personel devam kontrol yönetimini geleneksel teknolojilerin çok daha ilerisinde giyilebilir sensörler ile gerçek zamanlı yönetmenize yardımcı olur.

TEMASSIZ ERİŞİM

Herhangi bir noktada kart okutmak yada parmak izi okutma gibi geleneksel kullanıma ihtiyaç duyulmaz. Misafir girişi kimlik tarama teknolojisi ile çok daha pratik ve hızlı yapılır.

YOĞUNLUK ANALİZİ

Gerçek zamanlı konum verileri ile doluluk ve çalışan KPI'ları temelinde tesis planlamasını iyileştirerek çalışma alanlarınızı optimize etmenize yardımcı olur.

Geçiş Kontrol Yönetimi

Personel Konum Takip Sistemi ile personellerin geçiş kontrol yönetimi için Navbea platformunda birçok seçenek sunulmaktadır. Güvenlik mobil uygulaması ile kontrollü giriş-çıkış yönetimi veya turnikelerden geçişlerin kontrolü sağlanabilir. Navbea Platformu üzerinden departman ya da kişi bazlı geçiş yetkileri tanımlanabilir. Bu sayede kapı,asansör ve turnikelerde geçiş kolaylığı sağlanabilir.

Anlık Uyarı / Alarm Sistemi

Sistem içinde tanımlanan kural senaryolarına göre
kural ihlalleri anlık olarak izleme noktasına iletilir.

Örnek Kural Senaryoları

  • Bir personelin belirlenen süreden fazla hareketsiz kalması,
  • Personelin yetkisiz bir bölgeye giriş yapması,
  • Personelin bir bölgede tanımlanan süreden fazla zaman geçirmesi,
  • Belirlenen bir bölgede tanımlanan kişiden fazla personel bulunması.

Personel Görev Yeri ve Görev Yeri Dışı Analizleri

Personel Konum Takip Sistemi ile personellerin çalışma bölgeleri tanımlanarak, belirlenen zaman aralıklarında personellerin çalışma bölgesi ve dışındaki bölgelerde geçirdikleri süreler raporlanabilir.

Acil Durum Yönetimi

ORTAM SENSÖRLERİ İLE GÜVENLİK

Ortam ısı ve nem, kişi algılama, aydınlık ve temas algılama gibi sensörler ile ofis güvenliğini maksimum seviyede 7/24 takip edebilirsiniz. Sistem, sensörlere tanımladığınız değer aralıkları dışına çıktığı anda ilgilileri anında bilgilendirir.

TAHLİYE VE TOPLANMA YÖNETİMİ

Giyilebilir sensörler vasıtası ile kişilerin konumları gerçek zamanlı izlenebilir. Acil Durumlarda toplanma bölgelerine gelen ve gelmeyen kişilerin son konumları anlık olarak mobil cihazlardan izlenebilir. Bu sayede daha hızlı ve güvenli tahliye yapılabilir..

DAHA HIZLI ACİL MÜDAHALE

Tesis içinde giyilebilir sensörlere sahip personel ve misafirlerin (düşme, hareketsiz kalma durumları, acil yardım talepleri) giyilebilir kartların üzerindeki Acil Durum (SOS) butonu ve sensörleri vasıtası ile algılanır. Yardıma ihtiyacı olan kişi ve konum bilgileri anında ilgililere iletilir..

Olası bir tehlike veya kaza anında, toplanma bölgelerine gelmeyen kişilerin hızlı bir şekilde tespit edilmesi ile son bulundukları konum bilgisine anında ulaşılabilir.

Acil durumlarda belirlenen toplanma noktalarına gelen personellerin ve bu noktalara gelmeyen personellerin anlık konumları listelenir. Bu liste bölgedeki haberleşme sistemlerinin kopması halinde son 30 dakika, son 1 saat, son 2 saat gibi sürelerde çalışma bölgelerinde bulunan kişilerin son konumlarının bilgisine ulaşmaya yardımcı olur.

İşyeri Güvenliği

GERÇEK ZAMANLI MİSAFİR TAKİBİ

Misafirlerin şirketten gizli bilgilere erişim elde etmesi gibi riskleri en aza indirin. Misafirlerin tesis giriş-çıkışları, tesis içinde bulundukları konumlar ve süreleri gerçek zamanlı ve geçmişe dönük izlenebilir.

GİZLİ VERİLERİ KORUYUN

Tesis içinde personel ve misafirler yetkileri dahilindeki alanlara erişim sağlayabilirler. Personel veya misafirlerin yetkiler yetkili olmadıkları bir bölgeye girişleri durumunda alarmı oluşur ve ilgililer anında bilgilendirilir.

TEMAS İZLEME (COVID-19)

Giyilebilir teknolojiye sahip personel ve misafirlerin sosyal temas verileri kayıt altına alınarak, herhangi bir çalışanda hastalık görülmesi durumunda temas edilen kişilerin bilgileri raporlanabilir.

Diğer Sanayi & Endüstri 4.0 Çözümleri

Daha fazla bilgi için Bize Ulaşın