You are here:
- Endüstriyel Tesislerde Gerçek Zamanlı Bilgi Yönetimi -

İş Sağlığı ve Güvenliği

IoT ve RTLS ile Tesis içinde İş Sağlığı ve Güvenliği

Navbea, İş sağlığı ve güvenliğini maksimum seviyeye çıkarmak için tesis içindeki çalışma alanlarında bulunan personeller veya yalnız başına çalışan kişinin durumunun ve konumunun gerçek zamanlı olarak, telsiz ve telefon iletişimi gerektirmeden izlenmesini sağlar. Erken Uyarı Sistemi (EUS) ile tesis ve tesis içindeki kişilerin sağlığı ve güvenliği konusunda olası bir tehlike veya kaza anında, giyilebilir sensörler vasıtası ile kişilerin yeri belirlenerek hızlı müdahale edilebilmesine yardımcı olur.

KİŞİ TAKİBİ

Personel ve Misafirlerin tesis giriş-çıkışları, tesis içindeki gerçek zamanlı konumları kolay bir şekilde yönetilebilir. Misafir kimlik bilgileri girişi kimlik tarama teknolojisi ile otomatik olarak içeri aktarılır. Personeller ve Misafirlerin konum ve durum bilgileri, giyilebilir sensörler ile gerçek zamanlı izlenebilir.

TEHLİKELİ BÖLGE TAKİBİ

Tehlikeli veya kısıtlı çalışma bölgelerindeki kişilerin giriş yetkileri ve bulundukları süreler tanımlanan kurallar ile yönetilebilir. Bu tür kritik bölgelerdeki sensörler ve kişiler gerçek zamanlı izlenebilir. Kural dışı durumlar (alarmlar) anlık olarak ilgili kişilere sms, mobil bildirim ve izleme noktalarına iletilir.

SOSYAL MESAFE TAKİBİ

Giyilebilir teknolojiye sahip çalışanların, birbirlerine belirlenen mesafeden yakın bulunmaları durumunda alarm yaratılabilir. Sosyal temas verileri kayıt altına alınarak, herhangi bir çalışanda hastalık görülmesi durumunda temas edilen kişilerin bilgileri raporlanabilir.

HIZLI TOPLANMA YÖNETİMİ

Acil Durumlarda Toplanma bölgelerine gelen kişiler ve gelmeyen kişilerin son konumları anlık olarak gösterilir.

ORTAM SENSÖR İZLEME

Isı ve Nem Sensörleri ve diğer sensörler tanımlanan kuralların dışına çıktığı anda sistem ilgili noktalara bilgiyi anlık olarak iletir.

DÜŞME ALGILAMA

Tesis içinde giyilebilir sensörlere sahip kişilerin düşme durumunu sistem algılar ve ilgili noktalara kişi bilgisi ve konumunu bildirir.

HAREKETSİZLİK ALGILAMA

Personel veya misafir hareketsiz kaldığında sistem bunu algılar ve ilgili noktalara kişi bilgisi ve konumunu bildirir.

PANİK BUTONU

Giyilebilir kartların üzerinde Acil Durum (SOS) butonu bulunur. Kişi butona bastığı anda ilgili noktalara kişi bilgisi ve konumu iletilir.

KRİZ YÖNETİMİ

Tesis içinde iş sağlığı ve güvenliği kapsamında yaşanabilecek kriz durumlarının daha verimli ve hızlı yönetilebilmesi sağlanır.

Sanayi & Endüstri 4.0 Çözümleri

Daha fazla bilgi için Bize Ulaşın