You are here:
- Akıllı Lojistik Depo ve Operasyon Yönetim Çözümleri -

Lojistik Operasyonları ve Depolar için Gerçek Zamanlı Yönetim

Videoyu oynat
Tedarik zincirinde, varlıkların dijitalleştirilmesi; risk yönetimi, maliyet kontrolü ve operasyon yönetimi için çok önemlidir. RFID veya barkodlar gibi geleneksel teknolojiler pasif olarak gerçek zamanlı konum bilgisi sağlamaz. Navbea, çeşitli sensörler ile araç, palet, personel, ekipman ve sensör verilerini izlemenizi sağlayarak operasyon verimliliğinizi ve güvenliği maksimum seviyeye çıkarmanıza yardımcı olur.

Tasarruf ve Verimlilik

Forklift Konum Takibi

Gerçek zamanlı Forklift ve iş makinası izleme ve yönetimi ile tesis içerisinde forkliftlerin gerçek zamanlı konum takibi yapılabilir. Çalışma kurallarına göre gerekli kontrol, uyarı ve engellemeler sağlanarak uzaktan yönetim ve izleme imkanları maksimum seviyeye çıkarılır. Forklift ve forklift operatörlerinin, çalışma bilgileri raporlanabilir.

Varlık Konum Takibi

Varlıkların gerçek zamanlı izlenmesi, güvenli bir şekilde takip edilebilmesi ve arama sürelerini kısaltarak operasyonel verimliliği arttırmanıza yardımcı olur. İnteraktif Kroki üzerinden canlı izleme arayüzünde, varlık araması yapılabilir, katlar ve bölgelerde bulunan varlıklar gösterilir. Varlıkların bulundukları konumlar anlık olarak izlenebilir.

Enerji Tasarrufu

Aydınlatma, ısı ve nem, kapı kontrolü gibi düşük maliyetli özel kablosuz ortam sensörleri ile yoğun çalışan cihazların yatırım geri dönüş hızı artırılabilir, ortam sürekli kontrol edilerek aydınlatma otomasyonu sağlanabilir. Isı ve nem sensörleri ile ortam sıcaklığı takip edilierek soğutma, ısıtma cihazları otomasyonu sağlanabilir

Rampa Güvenliği

Depo Rampa Kontrol Sistemi

Lojitsik depolarında araçların yanaştığı rampalarda yaşanabilecek iş kazalarını önlemek ve rampa kapı kontrolünü yönetebilmek için rampa kontrol sensörü, siren sistemi ve kapı kontrol sistemi ile depo kapıları daha verimli ve güvenli yönetilebilir.

Gerçek Zamanlı Görev Yönetimi ile Verimlilik Artışı

Kişi Bazlı Görev Yönetimi

Tesis içinde çalışanlara mikro konum bazlı görev atamaları yapılabilir. Kişilere tanımlanan konum bazlı görevlerin, kişinin tanımlanan zamanda tanımlanan noktada bulunup bulunmadığı yada bulunması gereken süre boyunca varlığı otomatik olarak kontrol edilebilir.

Grup Bazlı Görev Yönetimi

Tesis içinde çalışanlara mikro konum bazlı grup/departman görev atamaları yapılabilir. Gruplara tanımlanan konum bazlı görevlerin, grup tarafından zamanında ilgili noktada bulunup bulunmadıkları yada bulunması gereken süre boyunca varlıkları otomatik olarak kontrol edilebilir.

Tekrarlayan Bakım Yönetimi

Bakım ekiplerinin, tesis içinde periyodik olarak tekrarlayan zamanlarda yapmaları gereken görevler, konum bazlı tekrarlayan görevler tanımlanarak kolayca yönetilebilir. Bu sayede bakım ekiplerinin kritik görevlerinin mikro lokasyon tabanlı kontrolü ve devamlılığı otomatik olarak denetlenebilir.

Performans Ölçümü

Kişi veya gruplara atanan görevler ve bu görevlerin yapılıp yapılmadığı durumları sistem tarafından kayıt altına alınır. Günlük, haftalık, aylık veya belirlenen süre aralıklarında personellerin karşılaştırmalı olarak performans ölçümleri yapılabilir.

Otomatik Denetleme

Giyilebilir sensörler vasıtası ile kişilerin konumları gerçek zamanlı analiz edilir. Kişilere veya gruplara atanan zaman tanımlı mikro konum bazlı görevler ve bu kişilerin çalışma bölgeleri ile gerçek konumları sistem tarafından gerçek otomatik olarak denetlenir.

Görev Yeri Dışı Analizi

Kişi veya gruplara tanımlanan çalışma bölgeleri ve konum bazlı görevler, bu kişilerin çalışma bölgeleri ve görev yerleri dışında geçirdikleri süreler analiz edilebilir. Tanımlanan süreden fazla görev yeri dışında bulunmaları durumunda alarm oluşturulabilir.

Temassız Devam Kontrol Yönetimi ve Erişim Denetimi

Devam Kontrol

Navbea, çalışma alanlarında personel devam kontrol yönetimini geleneksel teknolojilerin çok daha ilerisinde gerçek zamanlı yönetmenize yardımcı olur. Bu verileri gerçek zamanlı izleyebildiğiniz gibi maaş ve puantaj hesapları için kullandığınız yazılımlar ile entegre olabilir.

Temassız Erişim

Giyilebilir sensörler vasıtası ile personellerin mesai giriş ve çıkışları otomatik algılanır. Herhangi bir noktada kart okutmak yada parmak izi okutma gibi geleneksel kullanıma ihtiyaç duyulmaz. Misafir girişi kimlik tarama teknolojisi ile çok daha pratik ve hızlı yapılır.

Yoğunluk Analizi

Gerçek zamanlı konum verileri çalışma ortamlarında doluluk ve çalışan KPI'ları temelinde tesis planlamasını iyileştirerek çalışma alanlarınızı optimize etmenize yardımcı olur. Yoğunluk haritası aracı ile tesisinizin hangi zamanlarda ne kadar yoğun olduğunu analiz edebilirsiniz.

Acil Durum Yönetimi

Ortam Sensörleri ile Güvenlik

Ortam ısı ve nem, kişi algılama, aydınlık ve temas algılama gibi sensörler ile çalışma alanı güvenliğini maksimum seviyede 7/24 takip edebilirsiniz. Sistem, sensörlere tanımladığınız değer aralıkları dışına çıktığı anda ilgilileri anında bilgilendirir.

Tahliye ve Toplanma Yönetimi

Giyilebilir sensörler vasıtası ile kişilerin konumları gerçek zamanlı izlenebilir. Acil Durumlarda toplanma bölgelerine gelen ve gelmeyen kişilerin son konumları anlık olarak mobil cihazlardan izlenebilir. Bu sayede daha hızlı ve güvenli tahliye yapılabilir..

Daha Hızlı Acil Müdahale Yönetimi

Tesis içinde giyilebilir sensörlere sahip personel ve misafirlerin (düşme, hareketsiz kalma durumları, acil yardım talepleri) giyilebilir kartların üzerindeki Acil Durum (SOS) butonu ve sensörleri vasıtası ile algılanır. Yardıma ihtiyacı olan kişi ve konum bilgileri anında ilgililere iletilir..

İşyeri Güvenliği

Gerçek Zamanlı Misafir Takibi

Misafirlerin şirketten gizli bilgilere erişim elde etmesi gibi riskleri en aza indirin. Misafirlerin tesis giriş-çıkışları, tesis içinde bulundukları konumlar ve süreleri gerçek zamanlı ve geçmişe dönük izlenebilir.

Özel-Gizli Verilerin Korunması

Tesis içinde personel ve misafirler yetkileri dahilindeki alanlara erişim sağlayabilirler. Personel veya misafirlerin yetkiler yetkili olmadıkları bir bölgeye girişleri durumunda alarmı oluşur ve ilgililer anında bilgilendirilir.

Temas İzleme ve Yönetimi (Covid-19)

Giyilebilir teknolojiye sahip personel ve misafirlerin sosyal temas verileri kayıt altına alınarak, herhangi bir çalışanda hastalık görülmesi durumunda temas edilen kişilerin bilgileri raporlanabilir.

Daha fazla bilgi için Bize Ulaşın